Niedziela Palmowa 10.IV.2022 r. – Ogłoszenia

 Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej 10.IV.2022 r.

  1. Przeżywamy 2-ą niedzielę kwietnia, jako Niedzielę Palmową – zwaną także Niedzielą Męki Pańskiej: na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a uroczyste, wraz z procesją o g. 9.30 – przy ołtarzu polowym: po tej Mszy św. – w Domu parafialnym – wybór najpiękniejszej palmy robionej tydzień temu przez dzieci z rodzicami podczas warsztatów, a także wystawa palm i sprzedaż stroików wielkanocnych; a w Pruszowicach poświęcenie palm i procesja o g. 11.00; o 17.00 Gorzkie Żale – z ostatnim kazaniem pasyjnym… Dziękujemy także za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Ofiary złożone tydzień temu, a przeznaczone na kościół pruszowicki wyniosły = 735 zł, a na wykańczane Domu parafialnego = 2 643 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom!
  3. Są jeszcze ostatki „świec wielkanocnych”; z których sprzedaży środki są przeznaczone na cele charytatywne i pomoc dla Uchodźców…
  4. Przed nami wyjątkowy tydzień, który nazywa się Wielkim Tygodniem. Jego szczytem jest Święte Triduum Paschalne, czyli tzw. Triduum Sacrum: Czwartek – Pamiątka Wieczernika, W. Piątek – Pamiątka Męki Pańskiej i W. Sobota – Pamiątka Grobu Pańskiego.
  5. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem wyjątkowo bogatej liturgii tych Trzech Świętych Dni. Rozpocznie się ona o g. 18.00 w W. Czwartek i W. Piątek, a o g. 22.00 – w W. Sobotę… [W Pruszowicach: Czwartek – g. 20.00 i w W. Sobotę – o g. 20.00, a w W. Piątek – g. 18.00].
  6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od potraw mięsnych przez osoby, które ukończyły 14. rok życia, aż do śmierci, natomiast osoby od 18-go do 60-go roku życia powinny także ograniczyć w tym dniu posiłek do dwóch lekkich i jednego do syta.
  7. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża w W. Piątek są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie! Zapraszamy też na adoracje, których plan znajduje się w Internecie i na tablicy ogłoszeń! Okazja do spowiedzi św. – jak zawsze, ½ godz. przed Liturgią Świętą oraz bezpośrednio po każdej z celebracji oraz wtedy, kiedy jest adoracja ogólna/indywidualna! W W. Sobotę – święcenie pokarmów – na Pawłowicach: co pół godz. od 10.00 do 14.00; a w Pruszowicach: o 11.00, 11.30 i 12.00. Podczas święcenia pokarmów nie będzie zbierania darów w postaci artykułów spożywczych, ale będzie można złożyć ofiarę pieniężną na cele charytatywne! Na liturgię W. Soboty prosimy o zabranie świec.
  8. I jeszcze kolejny komunikat Wolontariatu parafialnego Uchodźców:
  9. Pod chórem kolejny biuletyn parafialny i Gość N….

 

AMDG