Pomoc Ukrainie

Mając w sercu ewangeliczne przesłanie dotyczące uczynków miłosierdzia:
„niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa” Mt 6,3
pragniemy dokumentować jednak niektóre nasze wspólnotowe działania
wyrazów solidarności i konkretnej pomocy ogarniętej wojną Ukrainie
– szczególnie tych, w które można się włączyć.
Zapraszamy do zgłaszania podejmowanych inicjatyw!

 Dyżury naszych wolontariuszy odbywają się w piątki po Mszy św. wieczornej w auli Domu Parafialnego.

 

 • 4 czerwca dostarczono mieszkańcom Ukrainy (miejscowości: Słochyń, Laszek Murowanych, Dobromila i Niżankowic) długotrwałą żywność i i chemię gospodarczą zebraną w naszej parafii.

 • 27 kwietnia w Domu Parafialnym odbyło się spotkanie wielkanocne dla uchodźców

 • 10 kwietnia po Mszach Świętych rozpoczynamy zbiórkę długotrwałej żywności i chemii gospodarczej i zbiórkę datków do puszek na pomoc materialną dla gości z Ukrainy goszczących na naszym osiedlu oraz potrzebujących mieszkańców Słochyń i najbliższych okolic, Laszek Murowanych, Dobromila i Niżankowic. Pomoc miejscowym gościom chcemy przekazać w kwietniu, natomiast pozostającym na Ukrainie w pierwszej połowie maja.
 • W ramach współpracy ze Strażą Graniczną w Przemyślu zorganizowaliśmy szybką pomoc dla o. Karmelitów na Ukrainie. Zostały zakupione generatory prądu i przekazane w tym tygodniu karmelickim transportem humanitarnym do potrzebujących. Dziękujemy sponsorom z chóru parafialnego i gronu znajomych naszych wolontariuszy.
 • W dniu 18 marca  w ramach parafialnego wolontariatu ruszyły zajęcia:
  – języka polskiego dla uchodźcówpiątek godz.15.30-17.30.
  Jesteśmy gotowi wprowadzić konsultacje również dla naszych młodych parafian. Prowadzi je bibliotece domu parafialnego pani Irena (wejście po schodach od strony ulicy Malwowej).
  spotkania z psychoterapeutąpiątek godz. 16.30
  (chętnych prosimy o zgłaszanie się o podanej godzinie do auli w domu parafialnym). Indywidualne rozmowy w salce młodzieżowej. Prowadzi Pani Elżbieta.
 • 15 marca 2022  w dużej Sali Domu Parafialnego odbyła się ekumeniczna modlitwa Taize o pokój. (Galeria zdjęć) 
 • Został utworzony kilkunastoosobowy zespół wolontariuszy, którego zadaniem jest pomoc Parafianom oraz przybywającym do nas uchodźcom z Ukrainy. (więcej informacji)
 • W niedzielę 6.03. – w późnych godzinach wieczornych, w Domu Parafialnym gościła 4-osobowa delegacja z Niemiec w ramach Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji Św. Jadwigi, która przywiozła transport lekarstw. Zostały one przeładowane na inne środki transportu i pojechały do miejsca przeznaczenia, a delegacja Fundacji – po posiłku i małym wypoczynku -jeszcze tej samej nocy wróciła do Niemiec.
 • Od 3 marca w naszej parafii podjęta została inicjatywa postu ofiarowanego w intencji pokoju na Ukrainie. Przez 40 dni, każdego dnia, jedna z osób z naszej parafii, pości o chlebie i wodzie.
 • Od 26 lutego przed każdą Mszą Świętą, odmawiamy Różaniec w intencji narodu ukraińskiego i toczącej się tam wojny.
 • W niedziele 27 lutego oraz w Środę Popielcową 2 marca br. przeprowadzono zbiórkę ofiar z inicjatywy Caritas dla doświadczonej wojną Ukrainy, która wyniosła 10.037,00 zł

Dziękujemy za pojawiających się ludzi dobrej woli oferujących różnorodną pomoc uchodźcom:  materialną i niematerialną. Serdeczne Bóg zapłać!
Zapraszamy do pomocy nowych chętnych wolontariuszy do naszego grona.