Chór Parafialny Laudate Dominum

Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

CHÓR PARAFIALNY LAUDATE DOMINUM

Spotkania:
Chór standardowo odbywa próby w kościele,
w poniedziałki i środy o godzinie 19.00.

 

Głównym inicjatorem założenia Chóru był ksiądz proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu-Pawłowicach dr Michał Machał. To On rozmawiał bezpośrednio z przyszłą dyrygentką o pomyśle założenia zespołu, nakłaniał do odwagi i akceptował jej wstępne założenia.

Dyrygentka dość długo się wahała, rozmyślała, zastanawiała nad słusznością prośby skierowanej właśnie w jej stronę. Miała doświadczenie w śpiewaniu w chórach, brała udział w wielu wydarzeniach artystycznych Wrocławia, Polski, Europy i świata jako chórzystka, ale dyrygent? Nigdy wcześniej.

Podjęła wyzwanie. Przekonana wewnętrznie, że tak właśnie ma być.

Z założenia chciała stworzyć zespół ludzi, którzy chcą. Chcą śpiewać, chcą ze sobą przebywać, chcą się ze sobą modlić, chcą robić coś ważnego nie tylko dla siebie. Zupełnie nieistotna była kwestia wykształcenia muzycznego, zespół od początku jest otwarty dla ludzi lubiących i chcących śpiewać. To jest jego główna siła.

Był 28 października 2009 roku. Pierwsza próba. Pierwsze starcie. Pierwsza weryfikacja tego, co założyła sobie na samym początku.

Osób, w porównaniu do dzisiejszego składu zespołu, było niewiele, ale wtedy właśnie zaczął się zupełnie inny czas w jej życiu. I w życiu ludzi, którzy dołączali z próby na próbę do składu początkowego.

Wypaliło. Dzisiaj śmiało można to napisać.

Spotkali się ludzie z pasją. Wrażliwi na muzykę – to oczywiste, ale również na modlitwę, wiarę, Ducha, ludzi, wrażliwi na samych siebie. Tym wygrywają. To powoduje, że dwa razy w tygodniu znajdują czas i siłę na wspólne próby. Poświęcony czas wolny, rodzinny, przekształcają w ciężką pracę, żeby na końcu zaśpiewać najlepiej jak potrafią. Na chwałę Pana.

Chór bardzo chętnie wita nowych członków, w każdym wieku. Ważne, żeby chcieć !

Anna Małaczyńska, dyrygent

Koncert dziękczynno-uwielbieniowy, czerwiec 2024

Koncert Kolęd, styczeń 2024

Koncert Pieśni Patriotycznych, listopad 2023

Koncert Kolęd, 29.01.2023

Koncert Pieśni Patriotycznych, listopad 2022

Wielkanoc 2022

Wielkanoc 2022

Koncert Kolęd, 30.01.2022

11.11.2019

29.01.2018

 

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku 11-09-2015