21. Niedziela Zwykła – 21.08.2022 r

Niedziela Zwykła – 21.08.2022 r.
Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przeżywamy 21. Niedzielę Zwykłą. Dziś z racji Trzeciej Niedzieli Miesiąca po Mszy św. odbywa się zbiórka charytatywna na pomoc najbardziej potrzebującym w naszej parafii, którą przeprowadza Parafialny Zespół Caritas. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary.
  2. Jutro, w poniedziałek, przeżywamy wspomnienie NMP Królowej. Z racji tego, że jest to 22. dzień miesiąca, zapraszamy na Mszy św. wieczornej na comiesięczny Apel, którego tematem będzie: „Beatyfikacja Papieża Jana Pawła II”. Apel ten poprowadzi Klub Seniora.
  3. We wtorek na Mszy św. wieczornej comiesięczne czuwanie przy relikwiach św. o. Pio, które poprowadzi Parafialny Zespół Caritas. Serdecznie zapraszamy!
  4. W środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Przypominamy, że uroczystości znoszą post piątkowy. Zapraszamy do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św., aby zanosić do Boga nasze sprawy i intencje za pośrednictwem naszej Pani Jasnogórskiej.
  6. W sobotę na Mszy św. o godz. 9.00 wspomnimy św. Monikę.
  7. Poszukujemy katechety do nauki religii w naszej szkole na Pawłowicach. Jeśli ktoś mógłby pomóc w znalezieniu takiej osoby, to prosimy o kontakt z duszpasterzami w tej sprawie.
  8. Za tydzień, w ostatnią niedzielę sierpnia, pożegnamy naszego wikariusza – ks. Jacka, który po dziewięcioletniej posłudze w naszej parafii zostanie przeniesiony do parafii św. Michała Archanioła w Długołęce. Pożegnanie w kościele na Pawłowicach będzie na Mszy św. o godz. 12.30. Pożegnanie w Pruszowicach będzie o godz. 11.00. Natomiast w naszym pawłowickim klasztorze na Mszy św. o godz. 7.30 będzie wspólne pożegnanie o. Stanisława i ks. Jacka.
  9. Polecamy kolejny nr biuletynu parafialnego oraz „Gościa Niedzielnego”.

AMDG

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

14 sierpnia – 21. sierpnia 2022 r.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Sebastian Andrzej CHŁOPEK z par. św. Józefa, Janków Przygodzki

i

Anna Maria WAWRZYNIAK z par. Najśw. Serca P. Jezusa Wrocław–Pawłowice

Narzeczonych polecamy braterskiej i życzliwej modlitwie; ponadto, gdyby ktokolwiek wiedział o jakiejś przeszkodzie do zawarcia tych związków małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o tym Urzędu Parafialnego.