20. Niedziela Zwykła – 14.08.2022 r.

20 Niedziela Zwykła – 14.08.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Przeżywamy 20. Niedzielę Zwykłą. Zakończyła się 42. piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy naszym Parafianom, którzy pielgrzymowali – czy to bezpośrednio czy duchowo.
  2. Ofiary składane przed tygodniem na tacę, a przeznaczone na kontynuację remontu w naszym kościele parafialnym, wyniosły 2.880 zł; a w Pruszowicach ofiary przeznaczone na potrzeby tamtejszej świątyni wyniosły 609 zł.
  3. Jutro, w poniedziałek, przeżywamy Uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NMP. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu przypada również 102. rocznica Cudu nad Wisłą.
  4. W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i wspomnienie św. Jacka. Pamiętajmy w tym dniu o naszym biskupie pomocniczym Jacku Kicińskim, który ma swoje święto patronalne. W sobotę na Mszy św. o godz. 9.00 wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  5. Poszukujemy katechety do nauki religii w naszej szkole na Pawłowicach. Jeśli ktoś mógłby pomóc w znalezieniu takiej osoby, to prosimy o kontakt z duszpasterzami w tej sprawie.
  6. Za tydzień – 3. Niedziela Miesiąca i zbiórka charytatywna na pomoc najbardziej potrzebującym w naszej parafii, którą przeprowadzi Parafialny Zespół Caritas.
  7. Polecamy kolejny nr biuletynu parafialnego oraz „Gościa Niedzielnego”.

AMDG

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

14 sierpnia – 21. sierpnia 2022 r.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Sebastian Andrzej CHŁOPEK z par. św. Józefa, Janków Przygodzki

i

Anna Maria WAWRZYNIAK z par. Najśw. Serca P. Jezusa Wrocław–Pawłowice

Narzeczonych polecamy braterskiej i życzliwej modlitwie; ponadto, gdyby ktokolwiek wiedział o jakiejś przeszkodzie do zawarcia tych związków małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o tym Urzędu Parafialnego.