15 Niedziela Zwykła – 10.07.2022 r.

15 Niedziela Zwykła – 10.07.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy 15 Niedzielę Zwykłą. Dziś odbywa się organizowana przez parafię w Długołęce pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, w której bierze udział nasz Ksiądz Proboszcz oraz nasi Parafianie. Zachęcamy do łączności duchowej z pielgrzymami.
 2. Ofiary składane przed tygodniem na tacę, a przeznaczone na kontynuację remontu w naszym kościele parafialnym, wyniosły 2.953 zł; a w Pruszowicach ofiary przeznaczone na potrzeby tamtejszej świątyni wyniosły 437,50 zł.
 3. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia przeżywamy:
  w poniedziałek – święto św. Benedykta, patrona Europy. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia naszym Siostrom z pawłowickiego klasztoru oraz ojcu Stanisławowi w dniu ich patronalnego święta; we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i m; w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła; w sobotę na Mszy św. o godz. 9.00 wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli MB Szkaplerznej – jeśli ktoś w tym dniu na porannej Mszy św. chciałby przyjąć szkaplerz, proszę o zgłoszenie się do zakrystii najpóźniej do środy. Msza św. w sobotę wieczorem już z kolejnej niedzieli.
 4. Przypominamy, że podczas wakacji adoracja piątkowa odbywa się tylko w I-piątek, natomiast poranna Msza św. sobotnia o 9.00 jest w każdą sobotę.
 5. Za tydzień – 3. Niedziela Miesiąca i zbiórka charytatywna na pomoc najbardziej potrzebującym w naszej parafii, którą przeprowadzi Parafialny Zespół Caritas.
 6. Jest już Księga intencji na przyszły – 2023 rok. W tym tygodniu w pierwszej kolejności zapraszamy osoby, które chciałyby zarezerwować w przyszłym roku Msze św. ślubne oraz Msze św. gregoriańskie, gdyż wymaga to rezerwacji przez kolejne 30 dni.
 7. Na tablicy ogłoszeń i w internecie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Gó, która odbędzie się w dniach 2-10.08.b.r., zarówno dla Pielgrzymów fizycznych, jak i duchowych! Zachęcamy do udziału.
 8. Polecamy kolejny nr biuletynu parafialnego oraz „Gościa Niedzielnego”.
 9. Na koniec serdecznie dziękujemy za tegoroczną zbiórkę na sprzątanie, dekoracje i kwiaty do naszego kościoła. Dziękujemy za tak licznie złożone ofiary na ten cel. Gdyby ktoś chciał jeszcze złożyć ofiarę, zawsze jest taka możliwość. Teraz proszę wysłuchać sprawozdania za okres od 20.11.2021 r. do dnia 7.07.2022 r. z przychodów i rozchodów na sprzątanie i dekorację kościoła parafialnego na Pawłowicach… (zał. 1)

 

 

AMDG