Zmartwychwstanie Pańskie – WIELKANOC 17.IV.2022 r. – Ogłoszenia

 Ogłoszenia Duszpasterskie
ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE – WIELKANOC 17.IV.2022 r.

  1. Przeżywamy WIELKANOC 2022 R.; po Liturgii Paschalnej W. Soboty i nocnej procesji rezurekcyjnej pierwsza Msza św. w dzień – o g. 9.30; pozostałe – bez zmian! O 15.00 kolejny DzieńNowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia; zapraszamy do uczestnictwa w tej Nowennie bezpośredniego lub przez Internet… Ta NOWENNA będzie kontynuowana każdego dnia o g. 15.00… Niech Zmartwychwstały Pan przeniknie każdą sferę naszego życia i obdarzy nas SWOIM POKOJEM…
  2. Składamy serdeczne podziękowania za ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE, jakie Parafia otrzymuje zarówno o osób indywidualnych oraz instytucji…
  3. Duszpasterstwo pragnie bardzo gorąco podziękować wszystkim tym Parafianom i Wspólnotom, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w przeżywanie Triduum Sacrum, zarówno na Pawłowicach, jak i w Pruszowicach, zwłaszcza dla: Chóru Parafialnego, LSO, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św., Członków Róż ŻR, odpowiedzialnych za dekoracje świąteczne, a także przygotowujących palmy i stroiki świąteczne z których sprzedaży środki – kolejny już raz – zasiliły wydatki związane z wyposażaniem Domu parafialnego, tym razem kwotą 1 330 zł: serdeczne „Bóg zapłać”…
  4. Przed nami wyjątkowy tydzień, nazywa się on Białym Tygodniem – Tygodniem Oktawy Wielkanocnej; pamiętajmy o 22.04 – w piątek – APELU ku czci Św. JP II: poprowadzą go Szafarze NKŚw. oraz 23.04. – w sobotę – czuwaniu ku czci Św. O. Pio: którego prowadzenie przypada Kandydatom do S. Bierzmowania! Zwieńczeniem Tygodnia będzie Święto Bożego Miłosierdzia – przypadające w 4-tą niedzielę kwietnia: jest ono owocem objawień, których powierniczką była Św. S. Faustyna oraz pontyfikatu Św. JP II, który to święto ustanowił.
  5. W tym roku – z inicjatywy Caritas Polska – przybierze to Święto postać Dnia Dobra! Na Mszy św. o g. 12.30 – będziemy się modlić w sposób szczególny w intencji Ofiarodawców, którzy swoimi datkami wspierają te działa dobroci, jakie są realizowane w naszej Parafii pod patronatem PZC, czyli Caritas-Polska. Wcześniej, na Mszy św. o 9.30 – kolejne spotkanie z Dziećmi I-komunijnymi oraz ich Rodzicami. Natomiast o g. 15.00 w katedrze wrocławskiej konsekracja biskupia Ks. Dr Macieja Małygi; już teraz – składamy mu najserdeczniejsze gratulacje i życzenia – oraz zapewnienie o modlitwie w jego codziennej posłudze pasterskiej!
  6. Ofiary z jutrzejszego dnia świątecznego – 2-go Dnia Oktawy wielkanocnej – są przeznaczone na potrzeby WSD oraz PWT we Wrocławiu.
  7. Na prośbę Organizatorów informujemy, że 26 kwietnia w Parafii NSPJ przy Placu Grunwaldzkim o g. 18.00 Mszą św. rozpocznie się POLSKO-UKRAIŃSKI koncert uwielbienia; jest prośba o to, aby ta informacja dotarła zarówno do Uchodźców jak i tych rodzin, które ich przyjmują…
  8. Pod chórem, jak zawsze biuletyn parafialny i świąteczny numer Gościa Niedzielnego…

 

KOMUNIKAT WOLONTARIUSZY DS.POMOCY UCHODZCOM     17.04    WIELKANOC

Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone  w Niedzielę Palmową oraz Wielką Sobotę ofiary pieniężne na pomoc uchodźcom i mieszkańcom Ukrainy. Kwota złożona tydzień temu do puszek  wyniosła 2530 zł. 

Przypominamy jednocześnie, że przygotowujemy spotkanie wielkanocne dla uchodźców, które odbędzie się 27 kwietnia w środę po wieczornej Mszy Sw. Gospodarzy, którzy goszczą uchodźców z Ukrainy zapraszamy do zgłaszania swoich gości i wpisywanie na listę w zachrystii.

W tym tygodniu zajęcia wg stałego grafiku:  język polski w piątek 22.04,  matematyka w czwartek 21.04, , spotkanie z psychoterapeutą w piątek.