6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.V.2023 r.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.V.2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

 1. To 6. Niedziela Wielkanocna i druga miesiąca; na Mszy św. o 9.30 ostatnie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św.
 2. Ofiary przeznaczone na kończący się remont urządzeń wentylacyjnych w kościele parafialnym – wyniosły = 2 831, a w Pruszowicach na wykonywane tam prace wykończeniowe przy kościele Św. JP II = 551 zł.
 3. W kalendarzu liturgicznym Tygodnia wielkanocnego: od poniedziałku do środy – odbywać się będą procesje błagalne w ramach Dni modlitw o dobre urodzaje: serdecznie zapraszamy do udziału; także na codzienne nabożeństwa majowe o g. 17.30; a w Pruszowicach o g. 18.30.
 4. W środę, wraz z nabożeństwem majowym – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek 18 maja obchodzimy kolejną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i pierwszą rocznicę poświęcenia naszego domu Parafialnego: będzie to okazja do dziękczynnej modlitwy za Budowniczych i Ofiarodawców na Mszy św. wieczornej, a po niej zapraszamy na herbatę do Auli, wspólne rozmowy, wspomnienia i na VI-te już PARAFIALNE CZYTANIE DZIEŁ ŚW. JANA PAWŁA II. Zaproszenie to kierujemy do WSZYSTKICH PARAFIAN; a jeśli ktoś miałby ochotę włączyć się w świętowanie przynosząc coś słodkiego lub też mając ze sobą fotografie czy pamiątki z pielgrzymek do Jana Pawła II – jeszcze jako Papieża czy też do jego grobu w bazylice Św. Piotra – to będzie to bardzo mile widziane i ubogaci to nasze majówkowe spotkanie, które poprowadzi p. Elżbieta Łozińska.
 6. W piątek: Koronka do BM o 15-ej, adoracja do majówki i Mszy św. o 18.00; to także początek Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Św. W ramach nowenny zapraszamy kolejny raz do losowania Słowa Bożego, tym razem z fragmentami Nowego Testamentu odnoszącymi się do Ducha Świętego; niech będą one inspiracją do refleksji i lektury Pisma Świętego.
  Nasze kolejne spotkanie biblijne z prof. Ryszardem Kempiakiem już w następny piątek 26 maja o g. 18.45. Serdecznie zapraszamy do udziału…
 7. W sobotę 20 maja 9.00 Msza św. ku czci NMP. W tym dniu, w naszej parafii, odbędzie się także specjalne spotkanie dla małżeństw pod tytułem: „Nastrojeni. Jedność – Komunikacja – Dialog w małżeństwie’’. Warsztaty są bezpłatne. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy przez Internet. Organizatorzy zapewniają również opiekę nad dziećmi oraz ciepły posiłek. Szczegóły znajdziemy na plakacie i w specjalnych ulotkach. O g. 17.30 majówka i Msza św. niedzielna o g. 18.00.
 8. W następną niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; będzie to także 3-a niedziela miesiąca, kiedy odbywa się comiesięczna zbiórka ofiar prowadzona przez PZC na doraźną pomoc w naszym środowisku; a na Mszy św. o g. 18.00 kolejne spotkanie z Kandydatami do S. Bierzmowania…
 9. Komunikat gospodarczy: [….]
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: Biuletynu Parafialnego oraz Gościa Niedzielnego, które znajdziemy na stoliku pod chórem…

AMDG