4 Niedziela Adwentu – 24 XII 2023 r.

4 Niedziela Adwentu – 24 XII 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

 1. Przeżywamy 4. Niedzielę grudnia, jako IV Niedzielę Adwentu, która jest w tym roku równocześnie WIGILIĄ Świąt Bożego Narodzenia; to także nasz parafialny Dzień Skupienia z okazją do Spowiedzi św., a Słowo Boże głosi – specjalnie zaproszony na tę okoliczność Gość – ks. Maciej Paleczny – wikariusz w Parafii MB Miłosierdzia przy ul. Brucknera. Serdecznie Go witamy i dziękujemy mu za tę przedświąteczną posługę kapłańską w naszej Parafii. Zachęcamy też do korzystania z okazji do Spowiedzi św. Z racji Wigilii nie będzie Mszy św. o g. 18.00; przypominamy, iż mimo niedzieli, powinniśmy się także powstrzymać od spożywania potraw mięsnych!

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy zabierają z kościoła poświęcony opłatek – symbol komunii i pojednania w rodzinach i domowych wspólnotach – aby się nim przełamać na wigilijnej wieczerzy i złożyć sobie życzenia Świąteczne! Jest on także wyrazem troski o wspieranie potrzeb naszego życia parafialnego, gdyż ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie… Dziękujemy Członkom Róż ŻR za przekazywanie tych opłatków w imieniu Parafii. Kończy się także sprzedaż świec wigilijnych, jako dzieło pomocy Caritas dla dzieci.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom: Panom i Paniom, a także LSO i Dzieciom Pierwszokomunijnym, za włączenie się do pomocy w dekoracjach świątecznych naszych kościołów, w minionym tygodniu, zarówno w Pruszowicach, jak i na Pawłowicach… Dziękujemy także za ofiarowane choinki.

 

 1. Zapraszamy na Msze św. świąteczne, czyli tzw. „Pasterki”: do Pruszowic na g. 22.00 oraz na Pawłowicach o g. 24.00;
  w Boże Narodzenie – pierwsza Msza św. na Pawłowicach o g. 9.30; następne będą odprawiane wg porządku niedzielnego; w Pruszowicach o g. 11.00.
  W Święto Św. Szczepana wszystkie Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

 

 1. Chór Parafialny będzie uczestniczył w Pasterce na Pawłowicach, a także w Mszy św. o g. 11.00 – w drugi dzień Świąt B.N. w Pruszowicach; dziękujemy!

 

 1. W kalendarzu liturgicznym przeżywamy dni Oktawy Świąt B.N.; w Św. Szczepana – w Pruszowicach – tradycyjne poświęcenie owsa; w środę – św. Jana Ap. – na Pawłowicach poświęcenie wina; w czwartek – błogosławieństwo dla małych dzieci: od środy do piątku – Msze św. tylko o g. 9.00. Za tydzień Niedziela Św. Rodziny oraz Sylwester: ostatni dzień roku; wieczorna Msza św. – wyjątkowo – o g. 17.00…

 

 1. 28 i 29 grudnia, czyli w czwartek i piątek – wizyta kolędowa w Pruszowicach: będzie się ona rozpoczynać o g. 15.00 i odbywać się będzie wg porządku wywieszonego na tablicy ogłoszeń oraz podanego w Internecie; prosimy o wyrozumiałość i pomoc w jej harmonijnym przeprowadzeniu…

 

 1. Po Nowym Roku jest zaplanowana wizyta kolędowa na Pawłowicach. Plan na dni od 2 do 5 stycznia, czyli od wtorku do piątku, wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz podany w Internecie; początek o g. 16.00.