3. Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia 2023 r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia 2023 r.

  

 1. Dziś 3. niedziela wielkanocna, równocześnie Niedziela Biblijna, która rozpoczyna w Polsce 15. Tydzień Biblijny. Przypominamy, że wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Na zakończenie Mszy wieczornej młodzież poprowadzi czuwanie ze św. O. Pio – w intencji osób przygotowujących się do I Komunii i Bierzmowania. Również dziś na godz.19.00 zapraszamy starszyznę LSO na spotkanie.
 1. W kalendarzu liturgicznym przeżywamy trzeci tydzień wielkanocny.
  Od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 18.00, a w sobotę o 9.00 i 18.00, natomiast w Pruszowicach Msza w środę o godz. 19.00.
  W poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski, we wtorek Święto św. Marka, Ewangelisty, a w sobotę Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
  W środę przed Mszą św. Nowenna do MBNP i św. Józefa.
  W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do wieczornej Mszy św.
 1. Wspólnota DOM NA SKALE zaprasza na spotkanie modlitewne
  w Bibliotece w piątek, 28 kwietnia o godz. 19.00. Temat spotkania: Wiara i rozum, czyli o drodze i drogowskazach do Boga.
 2. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: Biuletynu Parafialnego oraz Gościa Niedzielnego.

AMDG