25 Niedziela Zwykła – 24.IX.2023 r.

25 Niedziela Zwykła – 24.IX.2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

  1. Przeżywamy 25 niedzielę z., jako miesiąca; w te 4-te niedziele miesiąca w Pruszowicach będziemy chcieli szczególnie zwrócić uwagę na dzieci obecne w kościele i na ich sposób uczestnictwa we Mszy św.

 

  1. Tydzień temu rozpoczęły się nasze parafialne spotkania pre-synodalne, a już jutro przedstawiciele naszego zespołu synodalnego wezmą udział w rejonowym spotkaniu członków grup synodalnych, jakie odbędzie się w Par. Św. Jana Ap. w Oleśnicy…. Zachęcamy do wspierania tej aktywności synodalnej specjalną modlitwą „za synod w naszej archidiecezji”.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym: w środę – przypada wspomnienie Św. Wincentego a Paulo i Nowenna do MB NP.: będziemy gościć w tym dniu Ks. Piotra, z pobliskiego Zakrzowa, który jest obecnie misjonarzem na Jamajce: to będzie okazja do wspólnej modlitwy za misje i misjonarzy oraz jakiejś bezpośredniej formy pomocy dla niego, przy wyjściu z kościoła; w czwartek czcimy Św. Wacława; a w piątek 29.09.: – święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała: o g. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i adoracja do Mszy św. wieczornej podczas której będziemy się modlić w intencji wszystkich Solenizantów, do których należą także ks. Proboszcz i ks. Wikariusz; w sobotę – wspomnienie Św. Hieronima, a wieczorem – Msza św. niedzielna.

 

  1. Za tydzień 1.X. – i 1. Niedziela miesiąca – adoracyjna; Prymaria – int. od I Róży ŻR, a po niej zmiana tajemnic ŻR; ofiary będą przeznaczone na potrzeby remontowe kościoła pawłowickiego oraz prace wykończeniowe w kościele pruszowickim… Wieczorem – za tydzień – pierwsze nabożeństwo różańcowe o g. 17.30: i o takiej godzinie będzie się ono odbywać także w kolejne dni miesiąca października… W Pruszowicach – Różaniec w dni powszednie o 18.30, a w niedzielę przed Mszą św. o 10.25….

 

  1. Przypominamy, że biblioteka parafialna tym razem jest dostępna w środy – po wieczornej Mszy św.; P. T. Czytelników, którzy posiadają jeszcze jakieś nieoddane pozycje książkowe z naszej biblioteki, prosimy o ich zwrot…

 

  1. Zapraszamy do lektury Biuletynu Parafialnego, Gościa Niedzielnego oraz kolejnego nr Dobrych Nowin – poświęconego w całości modlitwie różańcowej, i nie tylko; znajdziemy je na stoliku pod chórem …

 

  1. Życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa…

 

AMDG