12 Niedziela Zwykła – 23.06.2024 r.

12 Niedziela Zwykła – 23.06.2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

  1. Przeżywamy IV niedzielę czerwca, jako 12 Niedzielę Z.; jeszcze dzisiaj – Chór Parafialny Laudate Dominum zaprasza na koncert dziękczynno-uwielbieniowy, który odbędzie się o g. 19.00, czyli po Mszy św. wieczornej i będzie inauguracją świętowania XV-lecia istnienia Chóru…

 

  1. Dzisiaj też, Wolontariusze akcji: „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia” prowadzą w naszej parafii kwestę do puszek na rzecz pomocy Rodakom w Kazachstanie oraz wsparcia akcji porządkowania polskich cmentarzy w tym kraju. Organizowane wcześniej wakacyjne akcje ratowania polskich nekropolii na Ukrainie zatrzymała najpierw pandemia, potem wojna. Od pewnego czasu Wolontariusze wspierają naszych Rodaków z Kazachstanu i pomagają tam w porządkowaniu polskich mogił. W lipcu dołączą do nich również wolontariusze z naszej Parafii. Dziękujemy za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej; w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w piątek – Św. Ireneusza bpa i m: o 15.00 – Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej; w sobotę – uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła: Msze św. poranna o g. 9.00 i wieczorna – także w int. Ks. Pawła, jako solenizanta – z uroczystości Apostołów! W Pruszowicach dodatkowa Msza św. o g. 12.00.  

 

  1. W niedzielę 06.2024 Wspólnota Dom na Skale serdecznie zaprasza na spotkanie z okazji Święta Wspólnoty – Dnia Jedności. Rozpoczęcie o godzinie 12.30 Eucharystią pod przewodnictwem ks. bp Piotra Wawrzynka. Po Mszy świętej modlitwa uwielbienia, agapa i wspólne świętowanie.

 

  1. To już ostatni tydzień nabożeństw czerwcowych, w tygodniu po Mszy św., a w niedziele o g. 17.30… Przed Mszą św. – Różaniec fatimski w intencjach wynagradzających NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. Z racji kończącego się miesiąca czerwca jeszcze raz dziękujemy serdecznie wszystkim naszym Parafianom, którzy czynnie włączają się w nasze życie parafialne, tym samym dając wyraz swego UCZESTNICTWA we wspólnocie Kościoła, poprzez swoją wspólnotę parafialną….

 

  1. W lipcu i w sierpniu piątkowa Godzina Miłosierdzia i adoracja popołudniowa będą miały miejsce tylko w I-e piątki!

 

  1. Pod chórem znajdziemy: biuletyn parafialny i Gościa Niedzielnego.

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i na dekorację, zarówno w naszym kościele parafialnym, jak i pruszowickim – filialnym; „Bóg zapłać”!

 

  1. Życzymy błogosławionego czasu wypoczynku i wakacji…

 

AMDG