11 Niedziela Zwykła – 16.06.2024 r.

 11 Niedziela Zwykła – 16.06.2024 r.
Ogłoszenia Parafialne

 

  1. Przeżywamy III niedzielę czerwca, jako 11 Niedzielę Z.; PZC przeprowadza zbiórkę na pomoc charytatywną p.n. „Kielich Rodzina i Życie”… Jeszcze dzisiaj będzie miało miejsce kolejne spotkanie modlitewne dla młodzieży o g. 18.50 – w kościele…

 

  1. W dniu wczorajszym w Katedrze odbyła się promocja Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. wśród których znalazło się także 2 naszych Parafian, Panowie: Dominik Łoziński z Ramiszowa oraz Michał Dąbal z Pruszowic; serdecznie im gratulujemy i cieszymy się, że będą mogli zanosić Komunię św. do osób chorych, które będą sobie tego życzyły oraz pomagać w udzielaniu Komunii Św., zwłaszcza w Pruszowicach.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – Św. Alberta Chmielowskiego – odpust w Mirkowie; w czwartek 20.06. o g. 16.30 – Msza Św. na zakończenie roku szkolnego: zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież oraz Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców. Będziemy dziękować Bogu za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji! W piątek – Św. Alojzego Gonzagi: o 15.00 – Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej; w sobotę Msza św. poranna o g. 9.00, a na wieczornej – z racji 06. – APEL ku czci Św. JP II poprowadzi LSO; podobnie w niedzielę 23.06. – Czuwanie modlitewne ze Św. O. Pio na wieczornej Mszy św. również poprowadzi LSO!  

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu po Mszy św., a w niedziele o g. 17.30… Przed Mszą św. – Różaniec fatimski w intencjach wynagradzających NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. Dziękujemy Panom Z. Wnękowi i R. Baszakowi za troskę o otoczenie ko-ła…

 

  1. W następną niedzielę 23 czerwca wolontariusze akcji: „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia” przeprowadzą w naszej parafii kwestę do puszek na rzecz pomocy Rodakom w Kazachstanie oraz wsparcia akcji porządkowania polskich cmentarzy w tym kraju. Organizowane wcześniej wakacyjne akcje ratowania polskich nekropolii na Ukrainie zatrzymała najpierw pandemia, potem wojna. Od pewnego czasu wolontariusze wspierają naszych Rodaków z Kazachstanu i pomagają tam w porządkowaniu polskich mogił. W lipcu dołączą do nich również wolontariusze z naszej Parafii. Zapraszamy do wsparcia finansowego tego przedsięwzięcia w następną niedzielę 23 czerwca.

 

  1. Za tydzień Chór Parafialny Laudate Dominum zaprasza na koncert dziękczynno-uwielbieniowy, który odbędzie się o g. 19.00, po Mszy św. wieczornej i będzie początkiem świętowania XV-lecia istnienia tego Chóru…

 

  1. Pod chórem znajdziemy: biuletyn parafialny i Gościa Niedzielnego.

 

  1. Dziękujemy także za składane ofiary na kwiaty i na dekoracje w naszym kościele parafialnym; „Bóg zapłać”!