15 Sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 103 Rocznica Cudu nad Wisłą


W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu przypada również 103. rocznica Cudu nad Wisłą.

 
„Wycofujący się w rozsypce bolszewicy mówili, że do Warszawy szło im się dobrze, jednak miasta nie zdobyli, ponieważ zobaczyli nad stolicą Matkę Bożą i nie mogli z nią walczyć”.

Warszawiacy, którzy w czasie bitwy nie ustawali w modlitwie, na wieść o zwycięstwie dziękowali Bogu za interwencję z Nieba. 15 sierpnia 1920 r., w dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Warszawa została ocalona.

 15 sierpnia 1920. Wsparcie z nieba dla Polaków

Matka Boska w czasie najbardziej zagorzałych walk dwa razy ukazała się nad polem bitwy. Pierwszy raz 14 sierpnia pod Ossowem, kiedy bohaterski ks. Ignacy Skorupka prowadził żołnierzy do ataku. Drugi raz Maryja ukazała się 15 sierpnia 1920 r. podczas bitwy pod Wólką Radzymińską, gdzie porucznik Pogonowski w brawurowym natarciu rozbił znacznie silniejszego przeciwnika. Podczas walki Polacy nie byli świadomi tego, że w obu tych sytuacjach otrzymali wsparcie z Nieba... ( pełny tekst )