19.09.2021 21:19
Nawigacja
· Strona Główna
· Aktualności
· Wiadomości
· Ogłoszenia
· Intencje mszalne
· Zapowiedzi
· O parafii
· Historia parafii
· Parafia w liczbach
· Proboszczowie
· Historia osiedla
· Ogólne
· Artykuły
· Forum
· Galeria
· Linki
· Szukaj
· Kontakt
Adres parafii
Wrocław-Pawłowice
ul. Starodębowa 30a
51-251 Wrocław
tel: 71 324-21-21
lokalizacja »
Msze święte
Niedziela08:00
09:30
Pruszowice11:00
12:30
18:00
Dni powszednie18:00
Środa Pruszowice19:00
Intencje mszalne
19 września
(niedziela)
08:00+ Mirosław Godawski - int. od Piotra Papiernika..
09:30+ Józef, + Jezuita Krajewscy oraz + Wiesław Stawarz..
12:30+ Stanisław Małaczyński - 21. rocz. śm...
18:00+ Mikołaj Gawęcki - 13. rocz. śm...
więcej »
Ksiê¿a parafii
Proboszcz Ks. dr Michał MACHAŁ Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg. ust. 2006
Wikariusz Ks. mgr lic. Jacek HOŁOWACZ ust. 2013
Ogłoszenia

2021-09-05  XXIII Niedziela Zwykła 2021
1.   Przeżywamy 1-ą niedzielę września, już po wakacjach; wyjątkowo - ze względu na beatyfikację Sł. B. Prymasa Tysiąclecia i List pasterski z tym związany - nie będzie dzisiaj adoracji eucharystycznej. Prymaria - w int. od IV Róży ŻR: "Aby szkoła ucząc szacunku dla poległych za Ojczyznę, wskazywała na dialog, jako sposób rozwiązywania wszelkich konfliktów", a po niej zmiana tajemnic ŻR; po następnej Mszy św. - dla dzieci.

2.   W Kalendarzu liturgicznym podkreślamy: w środę 8.9. - uroczystość Narodzenia NMP, a także NOWENNA i modlitwa jubileuszowa ku czci Św. Józefa; w piątek - o g. 15.00 - Godzina Miłosierdzia i adoracja do wieczornej Mszy św.; w sobotę 11.9. - na wieczornej Mszy - modlimy się w int. Ks. Jacka, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny; otoczmy go naszą życzliwością i wdzięczną modlitwą. Już za tydzień, w 2-gą niedzielę miesiąca na Mszy św. o g 9.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci, które będą w tym roku szkolnym chciały przystąpić do I Komunii Św.; PO Mszy św. specjalne spotkanie - dla Rodziców z Księdzem - w kościele, a dla Dzieci - w Domu Parafialnym - z P. Katechetką.

3.   Chcemy też po wakacjach zwiększyć ofertę duszpasterską dla różnych grup parafialnych, zwłaszcza na bazie zaplecza Domu Parafialnego. W tym celu zapraszamy serdecznie do współpracy i prosimy o jak największe zaangażowanie wszystkich wspólnot i grup parafialnych.

4.   Zbliża się konsekracja kościoła im. Św. JP II w Pruszowicach, która będzie miała miejsce 18.09.b.r. Dlatego też za tydzień - w niedzielę 12.09. - na każdej Mszy św. będziemy gościć ks. Dr Mariusza Szypę, który głoszonym słowem będzie nam pomagał przygotować się do tego wydarzenia. Prosimy o modlitwę w intencji pięknego i owocnego duchowo przeżywania tego wydarzenia dla wszystkich naszych Parafian, a zwłaszcza dla Mieszkańców Pruszowic.

5.   Duszpasterstwo składa serdeczne podziękowanie za ofiary składane na cele remontowe i budowlane, tak dla Pawłowic, jak i dla Pruszowic. W int. Ofiarodawców odprawiana jest Msza św. każdego miesiąca, zarówno w Pruszowicach, jak i w kościele parafialnym, zwłaszcza wtedy, kiedy modlimy się za Parafian.

6.   PP. Z. Wnękowi i R. Baszakowi dziękujemy za generalne porządki na placu kościelnym, zwłaszcza wykoszenie i okresowy przegląd rynien, a PP. M. Niedzielskiemu i T. Buczakowi za inspekcję na wieży kościelnej.

7.   Pod chórem kolejny nr GN i biuletyn parafialny, a także bezpłatne Dobre Nowiny - poświęcone beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia! Zgodnie z komunikatem sprzed tygodnia, z powodu kradzieży skarbonki, pieniądze za kupno Gościa Niedzielnego prosimy składać na tacę.

8.   Życzymy obfitości błogosławieństwa Bożego - zwłaszcza dla dzieci i młodzieży - po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

A*M*D*G

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 762,493 Unikalnych wizyt