Komunikat dla Pruszowic
Dodane przez jarekp dnia 04.05.2015 21:06

KOMUNIKAT dla PRUSZOWIC

Rada Parafialna poparła projekt „samofinansowania się” prac związanych z budową i wykańczaniem miejscowego kościoła p.w. Św. Jana Pawła II. Będzie on polegał na tym, że wszyscy mieszkańcy Pruszowic są zaproszeni do pomocy materialnej przy realizacji tego dzieła poprzez zbiórkę comiesięczną 10 zł „od rodziny”.

W związku z tym, zostały wyznaczone cztery zespoły przedstawicieli Pruszowic, którzy w imieniu Parafii przejdą najpierw „po domach i rodzinach” przy poszczególnych ulicach, aby najpierw się przedstawić i zebrać deklarację świadczenia tej regularnej pomocy dla nowego kościoła.

Kolejnym krokiem będzie regularne zbieranie w „swoim rejonie” zadeklarowanych ofiar oraz ich przekazywanie do rąk Komitetu Budowy kościoła. Na tej podstawie będzie sporządzany plan kolejnych prac i inwestycji związanych z wykańczaniem kościoła.

Ponadto, podobnie, jak przy ostatniej fundacji „kinkietów” możliwe też będzie większe i konkretne współfinansowanie zaplanowanych prac przy kościele, w miarę zebranych środków…

Dziękujemy serdecznie za dotychczasowe zaangażowanie w to ponadczasowe dzieło dla Osiedla Pruszowic, a także liczymy na dalszą konstruktywną pomoc i udział wszystkich Mieszkańców Pruszowic, którzy tylko zechcą się w to dzieło włączyć.

Niech NMP Królowa Polski i Św. Jan Paweł II wyjednają obfitość Bożego BŁOGOSŁAWIEŃSTWA wszystkim, którzy będą realizować to wyzwanie.

Za Duszpasterstwo i Radę Parafialną -

Wrocław, 3 maja 2015 r.