Niedziela Zesłania Ducha Św. – 28.V.2023 r.

NIEDZIELA Zesłania Ducha Św. – 28.V.2023 r.
Ogłoszenia Parafialne

 

  1. Kościół przeżywa dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Św.: na Mszy św. o g. 9.30 – Dzieci I-komunijne przeżywają pierwszy dzień swojego tzw. Białego Tygodnia; będzie on trwał do I Piątku. Za tydzień Rocznica I Komunii św. w niedzielę na Mszy św. o g. 9.30. Próby przed rocznicą we wtorek i w środę – 30 i 31.05. – o g. 19.00; spowiedź – w I piątek: dla kl. IV A g.-16.00, a kl. IV B g.-16.45.
  1. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Św., za piękne, wręcz wzorcowe zaangażowanie się w przygotowanie kościoła i jego otoczenia na tę uroczystość. Jest to piękne świadectwo troski i odpowiedzialności za sprawy swojej Parafii i swojego kościoła, za co składamy im serdeczne „Bóg zapłać”!  
  1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła: rozpoczyna się II cześć okresu zwykłego w Kościele; w środę – Nawiedzenie NMP – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.
  1. W I Czwartek – liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i pierwsze nabożeństwo czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i święta o g. 17.30. To również Dzień Dziecka, i zarazem dzień inauguracji pięknej, oddolnej inicjatywy ze strony rodziców – ludzi świeckich – stworzenia Róży różańcowej Rodziców, której celem jest modlitwa za dzieci spośród tych rodzin! Cały miesiąc czerwiec – z tej racji, że jest to święto patronalne naszej Parafii – traktujemy, jako szczególny czas świąteczny i uprzywilejowany dla naszych Parafian. Dlatego też bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej adoracji Bożej Miłości, jaką symbolizuje NSPJ, poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach.     
  1. W I Piątek: odwiedziny Chorych od g. 8.30; Koronka do BM o g. 15-ej i adoracja do wieczornej Mszy św., a także Spowiedź I-piątkowa i „rocznicowa”…
  1. W I Sobotę 3.06: o 9.00 Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca NMP, poprzedzona Różańcem i medytacją – od g. 8.15.
  1. Za tydzień I niedziela miesiąca – uroczystość Trójcy Świętej, jest to także niedziela adoracyjna; Prymaria – w int. od I Róży: Aby m-c czerwiec ożywił miłość naszych Parafian do NSPJ; i zmiana tajemnic ŻR. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na rozliczenie ostatnich prac wykonywanych zarówno w kościele parafialnym, jak i Pruszowickim!
  1. Komunikat gospodarczy: […]
  1. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: Biuletynu Parafialnego oraz Gościa Niedzielnego, które znajdziemy na stoliku pod chórem…