4 Niedziela Zwykła – 30.01.2022 Ogłoszenia

4 Niedziela Zwykła – 30.01.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Przeżywamy 4. Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. wieczornej na Koncert Kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego „Laudate Dominum”. Dla dzieci i młodzieży rozpoczynają się dwutygodniowe ferie. Przypominamy, że od Boga ferii nie ma!
  2. W poniedziałek, w ostatnim dniu stycznia wspominamy św. Jana Bosko. W środę 2.02 przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane potocznie świętem MB Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą odprawiane o g. 9.00, 16.30 i 18.00, a w Pruszowicach o g. 17.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych oraz Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo gromnic. Po wieczornej Mszy św., czyli około godz. 19.00 zapraszamy do pomocy przy rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowych. Przyda się każda para rąk.
  3. Następnie 3.02 przeżywamy I Czwartek – od g. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do Spowiedzi. W czasie Mszy św. wieczornej oprócz modlitwy o nowe powołania kapłańskie zostanie udzielone z racji wspomnienia św. Błażeja, patrona od chorób gardła, błogosławieństwo świecami.
  4. W I Piątek w godzinach rannych odwiedziny chorych; o g. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najśw. Sakramentu do wieczornej Mszy św. ku czci NSPJ z okazją do spowiedzi I-piątkowej od g. 17.00. W Pruszowicach spowiedź od g. 16.30 i Msza św. I-piątkowa o g. 17.00. Przypominamy o pierwszym piątku zwłaszcza dzieciom, które praktykują I piątki, by nie przeoczyły tego dnia z powodu trwających ferii. W tym dniu pamiętajmy też w modlitwach o naszym najdostojniejszym Arcypasterzu Józefie Kupnym, który 4.02 będzie przeżywał 16. rocznicę swojej konsekracji biskupiej.
  5. W I Sobotę – o godz. 9.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP poprzedzoną rozważaniami i różańcem, który rozpocznie się o g. 8.15. Podczas tej Mszy św. będzie błogosławieństwo chleba i wody z racji wspomnienia św. Agaty.
  6. Za tydzień I Niedziela miesiąca – adoracyjna. Prymaria – w int. od I Róży NSPJ: „Abyśmy w trosce o Kościół Powszechny i Lokalny brali udział w trwającym Synodzie i tym samym umacniali naszą wiarę i wiarę naszych braci w wierze, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili”. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic ŻR, jak również w Pruszowicach, natomiast z racji ferii nie będzie zmiany Róży dziecięcej. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Dom Parafialny, a także utrzymanie kościołów, ich remonty i wyposażenie.
  7. Polecamy kolejny nr biuletynu parafialnego oraz „Gościa Niedzielnego”. Są także bezpłatne nowe Dobre Nowiny. Serdecznie zachęcamy, by je zabrać ze sobą.
  8. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego, owocnego i bezpiecznego odpoczynku. Przyjmijmy końcowe błogosławieństwo!

 

AMDG