31 Niedziela Zwykła – 31.X.2021 r. Ogłoszenia

31 Niedziela Zwykła – 31.X.2021 r.

  1. Przeżywamy 5-ą i zarazem ostatnią niedzielę października: jest ona obchodzona, jako uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła, którego data poświęcenia nie jest znana! Dzisiaj jest także – ostatni w tym roku –  październikowy Różaniec o 17.30… Ofiary z tej niedzieli są przeznaczone na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
  2. W minioną środę zakończyła w naszej Parafii RENOWACJA Misji Św.; przeprowadzali ją OO. Redemptoryści. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym wydarzeniu uczestniczyli, a także skorzystali z okazji do S. Pokuty! Od tego czasu została przywrócona możliwość do korzystania ze stałych konfesjonałów w naszym kościele.  
  3. Dziękujemy za dary w naturze, jakie jeszcze przez tydzień będzie można składać w Pruszowicach – u PP. R. i D. Michalskich, a na Pawłowicach w tzw. świetlicy, przy kościele.
  4. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy zaangażowali się w październikowy Różaniec; wszystkim wspólnotom i osobom, które w nim uczestniczyły…
  5. W Kalendarzu liturgicznym: jutro – w poniedziałek – XI. – doroczna uroczystość Wszystkich Świętych: Msze św.: w Pruszowicach o g. 8.00, podobnie na Pawłowicach, a następnie o 9.30; o 12.30 – Msza św. na Cmentarzu i po niej procesja różańcowa z modlitwą za Zmarłych oraz wieczorna o g. 18.00 w kościele parafialnym! Przed Mszą św. na Cmentarzu i bezpośrednio po niej – będzie możliwość poświęcenia pomników i nagrobków! We wtorek – 2.XI. – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o g. 9.00 i 18.00; w środę: NOWENNA i modlitwa jubileuszowa ku czci Św. Józefa; w I czwartek – adoracja od g. 17.00, z okazją do Spowiedzi św., w I piątek – o g. 15.00 – Godzina Miłosierdzia, a od 17.00 Spowiedź I-piątkowa do wieczornej Mszy św. ku czci NSPJ; w I sobotę – o g. 9.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, poprzedzona Różańcem i medytacją od g. 8.15, a wieczorna Msza św. o g. 18.00 – jest już Mszą św. niedzielną!
  6. Modlitwa z tzw. wypominkami będzie połączona z wieczorną Mszą św. i nieszporami za Zmarłych! Kartki wypominkowe są układane wg dat na które się zdecydowaliśmy, kiedy pobieraliśmy je przed wypełnieniem! W kościele parafialnym Modlitwa wypominkowa będzie się odbywać: 3, 4, 5, a następnie od 8-12.XI, natomiast w Pruszowicach w I piątek o 17.00.
  7. Za tydzień 1-a niedziela listopada – adoracyjna; prymaria w int. od II Róży MB Różańcowej: ++Kapłanów, którzy pracowali na Pawłowicach, a także Członków Róż ŻR; po Mszach św. – zmiana tajemnic ŻR… Ofiary są przeznaczone na Dom parafialny oraz kościół pruszowicki.
  8. W Pruszowicach od listopada nie będzie Mszy św. środowej. Będzie natomiast Msza św. w I piątki, ale ze względu na porę roku o g. 17.00!
  9. Pod chórem znajdziemy kolejny nr GN i biuletyn parafi..
  10. Życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa…