31 Niedziela Zwykła – 30.10.2022 r.

31 Niedziela Zwykła – 30.10.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzisiaj jest 31. Niedziela Zwykła i 5-a października; przeżywamy ją, jako rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego, którego data nie jest dokładnie znana; natomiast ofiary składane w tym dniu podczas Mszy św. są wyrazem naszej pomocy na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej, czyli przedstawiciela Ojca Św. w naszym kraju.
  2. Dziękujemy serdecznie Parafianom, którzy troszczą się regularnie o potrzeby naszego kościoła, o jego stan techniczny i wystrój, zarówno na zewnętrz, jak i wewnątrz! Dziękujemy szczególnie P. Janowi Nowickiemu za odrestaurowanie frontonu kościoła, przed wizytacją pasterską oraz Panom elektrykom i ekipie Pana Hałycza, za ponowne uruchomienie światła „Oka Opatrzności”. Podobne podziękowanie – przy tej okazji – kierujemy także pod adresem wspólnoty pruszowickiej….   
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – ostatni Różaniec październikowy! We wtorekXI. – uroczystość Wszystkich Świętych: zamiast Mszy św. w kościele – o g. 12.30 – uroczysta Msza św. koncelebrowana z udziałem Księdza Dziekana i Księży z Parafii Św. Jasna Ap. – na Cmentarzu, a po niej procesja modlitewna wzdłuż alejek Cmentarza; wtedy też można zgłaszać prośby o poświęcenie nowych nagrobków; pozostałe Msze św. – jak w każdą niedzielę; w środę – Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: dodatkowe Msze św. – na Pawłowicach o g. 9.00, a w Pruszowicach o g. 19.00; wieczorna – na Pawłowicach – zamiast Nowenny – o g. 18.00; następnie I Czwartek: adoracja z okazją do Spowiedzi św. od g. 17.00; w I Piątek – wspomnienie Św. Karola Boromeusza: od 9.30 – odwiedziny Chorych; o g. 15.00 – Koronka do BM i adoracja do Mszy św. o g. 18.00, z okazją do Spowiedzi od g.17.00; w Pruszowicach – od 18.30, a Msza św. o g. 19.00; w I Sobotę – o g. 9.00 –1-o sobotnia Msza św. wynagradzająca o Niepokalanym Sercu NMP, poprzedzona Różań. od 8.15.
  4. Za tydzień – I Niedziela miesiąca – adoracyjna; Prymaria w int ++Kapłanów którzy pracowali w naszej Parafii oraz Członków Róż ŻR o łaskę Nieba i dar BM; po wieczornej Mszy św. o g. 19.00 – spotkanie Rady Parafialnej…
  5. Listopad, to miesiąc pamięci i modlitwy za Zmarłych; rozpoczniemy tę modlitwę uroczyście w Dzień Zaduszny: Za Wszystkich Wiernych Zmarłych, a w następnych dniach będzie ona kontynuowana przez tajemnicę Bożego Miłosierdzia, kiedy to w Koronkę do BM włączać będziemy wspominanie naszych Bliskich Zmarłych, których imiona będą umieszczone na kartkach wypominkowych w dniach od 3-16 listopada, z przerwami sobotnio-niedzielnymi; natomiast w Pruszowicach ta modlitwa odbędzie się w 3-ą niedzielę 20.XI. o g. 10.30: czyli 0,5 godziny przed niedzielną Mszą św.! Na stoliku pod chórem znajdują się jeszcze kartki wypominkowe, które są datowane, tzn., że od wyboru kartki zależał będzie dzień wspominania tych Zmarłych oraz modlitwy w ich intencji… Przypominamy, że można w int. Zmarłych uzyskać odpust zupełny w dniach od 1-2.XI. Warunkiem jest: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w int. Papieża i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Natomiast dla Zmarłych w Czyśćcu cierpiących od 1-8.XI., odpust zupełny, a w dni pozostałe cząstkowy, pod warunkiem: nawiedzenia Cmentarza i dowolnej modlitwy za Zmarłych.  
  6. Na koniec polecamy Gościa Niedzielnego i biuletyn parafialny