13 Niedziela Zwykła – 26.VI.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
13 Niedziela Zwykła – 26.VI.2022 r.

  1. Przeżywamy 4-ą i zarazem ostatnią niedzielę czerwca; jest to także pierwsza niedziela wakacyjna. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na tzw. „Świętopietrze”, czyli wsparcie działalności Papieża!
  2. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie dorocznej uroczystości odpustowej ku czci NSPJ, jaka miała miejsce w minionym tygodniu, zarówno z Pawłowic, Ramiszowa, jak i Pruszowic! W sposób szczególny dziękujemy wspólnotom i moderatorom naszego życia parafialnego, członkom RP, Paniom z ŻR i Chóru parafialnego, a także Panom R. Baszakowi i Z. Wnękowi za regularne wykaszenie terenu przykościelnego… Serdeczne „Bóg zapłać”!  
  3. W kalendarzu liturgicznym nowego tygodnia będziemy przeżywać: we wtorek – wspomnienie Św. Ireneusza; w środę – 29.06. – doroczna uroczystość Apostołów SS. Piotra i Pawła: przed wieczorną Mszą św. z udziałem solenizanta Ks. Pawła – NOWENNA do MB NP; w I Piątek: od 8.30 – odwiedziny Chorych, o g. 15.00 – początek adoracji Najświętszego Sakramentu i Koronka do BM, od g. 17.00 – Spowiedź I-piątkowa i Msza św. wynagradzająca NSPJ; w I Sobota – Różaniec i medytacja od g. 8.15 oraz Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP; wieczorna Msza św. – już niedzielna.
  4. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się po Mszy św. wieczornej; za wyjątkiem niedzieli – o g. 17.30; ostatnie nabożeństwo czerwcowe w czwartek! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy chociaż jeden raz uczestniczyli w tym roku, w tym nabożeństwie!
  5. W minionym tygodniu Ks. Jacek otrzymał decyzję Ks. Abpa Metropolity, iż z ostatnim dniem sierpnia zakończy pracę w naszej Parafii i że zostaje ustanowiony wikariuszem w Parafii Św. Michała Archanioła w Długołęce. Na jego miejsce do naszej Parafii został skierowany Ks. Michał Janusiewicz, dotychczasowy wikariusz w Parafii p.w. Ducha Św. we Wrocławiu. Już dzisiaj składamy Ks. Jackowi Hołowaczowi serdeczne podziękowanie za jego piękną, 9-letnią posługę kapłańską w naszej Parafii.
  6. Pod chórem znajdują się biuletyn parafialny i kolejny nr Gościa N… Trwa jeszcze doroczna zbiórka ofiar na sprzątanie i kwiaty! Dziękujemy za już złożone ofiary, bezpośrednio w kościele czy przez konto parafialne. W tym celu można wykorzystać koperty ze stolika pod chórem..
  7. Zgodnie z informacją z ostatniej niedzieli, aktywność Wolontariatu ds. Uchodźców przy naszej Parafii zostaje zawieszona na okres wakacji. […] W razie zaistnienia spraw wymagających pomocy czy interwencji, prosimy o kontakt przez kancelarię parafialną…
  8. Życzymy wszystkim błogosławionych i bezpiecznych wakacji oraz urlopów rodzinnych…

AMDG