25.11.2020 00:43
Nawigacja
· Strona Główna
· Aktualno?ci
· Wiadomości
· Ogłoszenia
· Intencje mszalne
· Zapowiedzi
· O parafii
· Historia parafii
· Parafia w liczbach
· Proboszczowie
· Historia osiedla
· Ogólne
· Artykuły
· Forum
· Galeria
· Linki
· Szukaj
· Kontakt
Adres parafii
Wrocław-Pawłowice
ul. Starodębowa 30a
51-251 Wrocław
tel: 71 324-21-21
lokalizacja »
Msze święte
Niedziela08:00
09:30
Pruszowice11:00
12:30
18:00
Dni powszednie18:00
Środa Pruszowice19:00
Intencje mszalne
25 listopada
(środa)
18:00NOWENNA; 1) Int. dzięk.-błag. urodzinowo-imieninowa w int. Córki oraz jej Rodziny. 2) + Marek Owoc - int. od pracowników Chasiss Brakes International..
wi?cej »
Księża parafii
Proboszcz Ks. dr Michał MACHAŁ Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg. ust. 2006
Wikariusz Ks. mgr lic. Jacek HOŁOWACZ ust. 2013
Ogłoszenia

2020-11-22  34 Niedziela - J Ch Króla Wszechświata 2020
1.   Przeżywamy 34 Niedzielę - jako święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i jako ostatnią niedzielę w roku kościelnym. Jest to także kalendarzowa uroczystość Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej; organistów i chórów kościelnych oraz LSO; na Mszy św. o 9.30 modlimy się w ich intencjach i odbędzie się uproszczona promocja ministrancka.

2.   Z powodu obostrzeń pandemicznych, nadal prosimy i dziękujemy za dostosowanie się do ograniczeń ilościowych i porządkowych w naszych kościołach. Prosimy o zajmowanie tylko miejsc wskazanych.

3.   Nadal pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustu za Zmarłych w czyśćcu cierpiących; jego warunkiem jest nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za Zmarłych: w tym roku - do 30.XI. jest to odpust zupełny, w pozostałe dni roku - cząstkowy.

4.   W nowym tygodniu czcimy: w poniedziałek - 23.XI. - comiesięczne Czuwanie modlitewne ze Św. O. Pio: poprowadzi - Chór Parafialny; we wtorek - Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy; w środę - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy.

5.   Za tydzień - mamy już I Niedzielę Adwentu; "andrzejki" w tym roku wypadają już po rozpoczęciu adwentu, ale tradycyjnie powinno się je świętować jeszcze przed rozpoczęciem adwentu.

6.   Dziękujemy PZC - za kontynuowanie sprzedaży świec adwentowych oraz wydawanie opłatków na stół wigilijny. Opłatki są poświęcone; zostały do nich dołączone także życzenia dla Rodzin naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone wyłącznie na potrzeby parafialne. Serdeczne "Bóg zapłać"!

7.   Specjalne podziękowanie składamy dla Klubu Seniora za ufundowanie komputera do nowo otwartej kancelarii parafialnej w Domu im. Św. Jana Pawła II; serdeczne "Bóg zapłać". Są też nowe tabliczki fundacyjne do Domu Parafialnego oraz kościoła proszowickiego, między innymi od Klubu Seniora oraz Młodzieży dla Pruszowic ze Światła Dziękczynienia, z którego ofiary są przeznaczone na cele związane z aktywnością młodzieży w naszej Parafii.

8.   Pod chórem znajdziemy Gościa Niedzielnego i biuletyn parafialny. Jeszcze raz składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary "wypominkowe" które w tym roku zostały przez księży w całości przeznaczone - po połowie - na spłacanie długów związanych z budową i wykańczaniem kościoła w Pruszowicach oraz Domu parafialnego na Pawłowicach.

9.   Składamy serdeczne podziękowanie dla grupy Parafian, za kolejną tej jesieni akcję sprzątania liści wokół kościoła.

A*M*D*G

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 673,802 Unikalnych wizyt