24.07.2017 08:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Aktualno?ci
· Wiadomości
· Ogłoszenia
· Intencje mszalne
· Zapowiedzi
· O parafii
· Historia parafii
· Parafia w liczbach
· Proboszczowie
· Historia osiedla
· Ogólne
· Artykuły
· Forum
· Galeria
· Linki
· Szukaj
· Kontakt
Adres parafii
Wrocław-Pawłowice
ul. Barwinkowa 11
51-251 Wrocław
tel: 71 324-21-21
lokalizacja »
Msze święte
Niedziela08:00
09:30
Pruszowice11:00
12:30
18:00
Dni powszednie18:00
Środa Pruszowice18:00
Intencje mszalne
24 lipca
(poniedziałek)
18:00+Czesław Sikorski, od Uczestników pogrzebu..
wi?cej »
Księża parafii
Proboszcz Ks. dr Michał MACHAŁ Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg. ust. 2006
Inni księża Ks. dr Piotr SROCZYŃSKI kapelan sióstr Benedyktynek Sakramentek
Wikariusz Ks. mgr lic. Jacek HOŁOWACZ ust. 2013
Ogłoszenia

2017-07-23  16 Niedziela zwykła 2017
1.   Przeżywamy 16 niedzielę Zwykłą, jako 4-ą miesiąca; pod chórem można złożyć ofiarę "na środki transportu dla misjonarzy" i zakupić jakiś poświęcony breloczek ku czci św. Krzysztofa, patrona kierowców, którego liturgicznie będziemy czcić - wraz ze Św. Jakubem Ap. - we wtorek. Dzisiaj obchodzona jest z tej właśnie okazji uroczystość odpustowa na Psim Polu!

2.   Dziękujemy pięknie wszystkim dotychczasowym Ofiarodawcom i Budowniczym Domu Parafialnego; . "Na zapleczu" trwają prace nad planowaniem kolejnych etapów budowy, a zwłaszcza sposobu pozyskiwania środków na kontynuację tej inwestycji parafialnej, której patronuje Św. Jan Paweł II. Gościnny Chór i Parafialny Zespół artystyczny z Brzeska "25 plus", który trzy lata temu gościł w naszej Parafii, już myśli o kolejnej wizycie w naszej Parafii, z propozycją dwóch spektakli scenicznych; tymczasem przed nami jeszcze wielki wysiłek, zanim uruchomimy naszą scenę w tym Domu.

3.   Przypominamy, że w intencji wszystkich Ofiarodawców - odprawiana jest raz w miesiącu - specjalna Msza św. dziękczynno-błagalna, osobno na Pawłowicach i osobno w Pruszowicach!

4.   Dziękujemy też w sposób szczególny młodzieży, która w miniony piątek - z udziałem p. Ewy Firlej - przez kilka godzin porządkowała strych kościelny przed mającymi się tam rozpocząć wkrótce pracami remontowymi!

5.   Kalendarz liturgiczny 4-ego tygodnia lipca wymienia: w poniedziałek - wspomnienie Św. Kingi; we wtorek - Św. Jakuba Ap. i Św. Krzysztofa: po Mszy św. wieczornej - możliwość poświęcenia nowego pojazdu; w środę - Świętych Joachima i Anny oraz Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; i w sobotę Św. Marty. Ponadto pamiętajmy, że - w okresie wakacji - piątkowa adoracja eucharystyczna odbywa się tylko w I-piątki, a poranne Msze św. sobotnie są odprawiane tylko w I-soboty miesiąca.

6.   Jeszcze dzisiaj, z racji 23.07. - po wieczornej Mszy św. - comiesięczne czuwanie modlitewne ku czci św. O. Pio, które poprowadzi II Róża MB Różańcowej. Również serdecznie zapraszamy.

7.   Ponawiamy prośbę o zgłoszenie się takiej osoby, która by chciała i mogła zastąpić naszego Pana Kościelnego, przynajmniej w okresie od 1-16.08.b.r. Dobrze by też było widziane zgłoszenie się jakiejś osoby, która by "na stałe" mogła przyjąć na siebie - połowę jego obowiązków, jako kościelnego. Bylibyśmy bardzo wdzięczni - jako wspólnota parafialna - za stworzenie możliwości takiego rozwiązania.

8.   Polecamy kolejny nr biuletynu parafialnego oraz "Gościa Niedzielnego".

9.   Wszystkim, zarówno Parafianom jak i Gościom, życzymy pomyślnych i szczęśliwych wakacji oraz urlopów.

A*M*D*G

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.00 414,595 Unikalnych wizyt