13.12.2019 04:07
Nawigacja
· Strona Główna
· Aktualno?ci
· Wiadomości
· Ogłoszenia
· Intencje mszalne
· Zapowiedzi
· O parafii
· Historia parafii
· Parafia w liczbach
· Proboszczowie
· Historia osiedla
· Ogólne
· Artykuły
· Forum
· Galeria
· Linki
· Szukaj
· Kontakt
Adres parafii
Wrocław-Pawłowice
ul. Starodębowa 30a
51-251 Wrocław
tel: 71 324-21-21
lokalizacja »
Msze święte
Niedziela08:00
09:30
Pruszowice11:00
12:30
18:00
Dni powszednie18:00
Środa Pruszowice18:00
Intencje mszalne
13 grudnia
(piątek)
06:301) Int. wypominkowa 2) + Franciszka Paprocka - int. od Andrzeja Jaśkiewicza z Rodziną i Zyty Brzezińskiej z Rodziną..
wi?cej »
Księża parafii
Proboszcz Ks. dr Michał MACHAŁ Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg. ust. 2006
Wikariusz Ks. mgr lic. Jacek HOŁOWACZ ust. 2013
Ogłoszenia

2019-12-08  2 Niedziela Adwentu 2019
1.   Mamy dzisiaj 2 niedzielę grudnia: okresu radosnego oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa Pana, czyli paruzję! Dzisiaj też 8.XII. przypada doroczne święto Niepokalanego Poczęcia NMP: jest to też szczególne święto wspólnot Kościoła Domowego. Po Mszy św. o g. 9.30 - spotkanie z rodzicami i dziećmi I-komunijnymi.

2.   Poświęcone opłatki, znak jedności naszej wspólnoty parafialnej do których został dołączony program Misji świętych i życzenia świąteczne, są przekazywane pod chórem przez Członków Róż ŻR; ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na kontynuowanie prac w Domu parafialnym; a w Pruszowicach na wykańczanie tamtejszego kościoła.

3.   Od dzisiaj są także sprzedawane świece wigilijne oraz kartki świąteczne, jako wigilijne dzieło pomocy CARITAS dla osób potrzebujących pomocy.

4.   Ofiary składane na ten cel, tydzień temu na tacę wyniosły: na Pawłowicach = 2 344 zł, a w Pruszowicach = 643,77 zł. Bóg zapłać!

5.   Msze św. roratnie są odprawiane w naszej Parafii o g. 6.30; zapraszamy serdecznie dzieci, na które - tradycyjnie - czeka gorący poczęstunek przygotowywany przez Rodziców dzieci I-komunijnych. Dzieci losują także figurkę MB z Jezusem oraz zbierają dobre uczynki, tym razem pod symbolem "gołąbka z Taize".

6.   W kalendarzu liturgicznym, 2 tygodnia Adwentu, wspominamy: w piątek - Św. Łucję: adoracja Bożego Miłosierdzia - bezpośrednio po roratach do g. 9.00; w sobotę - Św. Jana od Krzyża.

7.   Składamy serdeczne podziękowanie dla RO, za tegoroczny wkłada w organizację spotkania ze Św. Mikołajem, zarówno dla dzieci, jak i paczki dla Chorych u których wywołały one wielką radość i wdzięczność za pamięć oraz okazaną im życzliwość

8.   Dzisiaj też odbywa się zbiórka ofiar do puszek, jako nasza pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

9.   Za tydzień, w 3 niedzielę grudnia: na wieczornej Mszy św. - ostatnie w tym roku spotkanie z Kandydatami do S.B., a także comiesięczna zbiórka ofiar prowadzona przez PZC; odbywać się będzie także kiermasz świąteczny - również w Pruszowicach, a zorganizuje go młodzież naszej Parafii.

10.   Na stoliku pod chórem znajdziemy także biuletyn parafialny oraz kolejny nr Gościa Niedzielnego.

A*M*D*G

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 589,089 Unikalnych wizyt