28.03.2017 08:14
Nawigacja
· Strona Główna
· Aktualno?ci
· Wiadomości
· Ogłoszenia
· Intencje mszalne
· Zapowiedzi
· O parafii
· Historia parafii
· Parafia w liczbach
· Proboszczowie
· Historia osiedla
· Ogólne
· Artykuły
· Forum
· Galeria
· Linki
· Szukaj
· Kontakt
Adres parafii
Wrocław-Pawłowice
ul. Barwinkowa 11
51-251 Wrocław
tel: 71 324-21-21
lokalizacja »
Msze święte
Niedziela08:00
09:30
Pruszowice11:00
12:30
18:00
Dni powszednie18:00
Środa Pruszowice18:00
Intencje mszalne
28 marca
(wtorek)
09:00+ Maria Golik - int. od Mieszkańców z ul. Pawłowickiej..
18:00+ Zofia Godawska..
wi?cej »
Księża parafii
Proboszcz Ks. dr Michał MACHAŁ Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg. ust. 2006
Inni księża Ks. dr Piotr SROCZYŃSKI kapelan sióstr Benedyktynek Sakramentek
Wikariusz Ks. mgr lic. Jacek HOŁOWACZ ust. 2013
Ogłoszenia

2017-03-26  IV Niedziela wielkiego Postu 2017
1.   Przeżywamy ostatnią niedzielę marca, jako 4-ą niedzielę Wielkiego Postu; "niedziela laetare", czyli niedziela radości z półmetka W.P: różowy kolor szat, a w naszej Parafii początek Rekolekcji W-P! Serdecznie witamy Ks. Rekolekcjonistę, którym jest Ks. Dr Maciej - ojciec duchowny w WSD. Do udziału w Rekolekcjach serdecznie zapraszamy wg PROGRAMU

2.   XII Wrocławska Niedziela Hospicyjna, jaka tydzień temu odbywała się w postaci kwesty, z której środki w całości zostaną przekazane na potrzeby Chorych umierającymi na raka, wyniosła w naszej Parafii = 1 316,11 zł! Serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, którzy poparli tę akcję.

3.   W kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy 4-y tydzień W.P., jako tydzień rekolekcyjny! Zwracamy uwagę na wtorek, który jest dniem przedświątecznych odwiedzin Chorych naszej Parafii, osobiście przez Ks. Rekolekcjonistę! To są także wcześniejsze odwiedziny I-piątkowe Chorych! Pamiętajmy, że w tym czasie kapłani pomagają sobie także w spowiedziach w sąsiednich Parafiach, dlatego nie odkładajmy ani osobistej Spowiedzi, ani zgłaszania takich odwiedzin Chorych na ostatnią chwilę przedświąteczną. W środę - generalny dzień Spowiedzi św. w Parafii, zarówno z rana, jak i po południu! W piątek - od g. 15.00 - adoracja tajemnicy Bożego Miłosierdzia, do DK i wieczornej Mszy św.; w sobotę o g. 9.00 - Msza św. ku czci NMP.

4.   Za tydzień - I-a niedziela miesiąca, adoracyjna, zmian tajemnic ŻR oraz zbiórki ofiar na budowę Domu Św. JP II oraz kościoła w Pruszowicach; Prymaria - w int. od 3 RŻR: Aby chrześcijanie na nowo odkryli Chrystusa Zmartwychwstałego i aby jak najwięcej Parafian przystąpiło do wielk.kom.św.

5.   W związku z promocją Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Św., do wiadomości Parafian podajemy: odczytać dokument Ks. Abpa J. K.

6.   Pamiętajmy, że W. P. to szczególny czas: modlitwy, jałmużny i postu.

7.   Także Księża Salezjanie poinformowali nas o przyjęciu S. Bierzmowania przez uczniów pochodzących z naszej Parafii.

8.   Przypominamy, że Droga Krzyżowa: na Pawłowicach - odbywa się w piątki o g. 17.30, a w Pruszowicach o 18.30; natomiast Gorzkie Żale: w Pruszowicach - przed niedzielną Mszą św. o g.10.30, a na Pawłowicach - z kazaniami pasyjnym o g. 17.00; dzisiaj Księdza Rekolekcjonisty.

9.   Dziękujemy serdecznie dotychczasowym Członkom Rady Parafialnej, którzy wyrazili zgodę na pełnienie tej funkcji w kolejnej kadencji, a także tym osobom, które przyjęły zaproszenie do zasilenie jej "świeżą krwią". Po uzyskaniu jej zatwierdzenia przez Ks. Abpa Metropolitę - jej skład zostanie podany do publicznej wiadomości.

10.   Prosimy też u zwrócenie uwagi na zaproszenie RP do zaangażowania na rzecz uporządkowania otoczenia naszej świątyni przed zbliżającymi się Świętami.

11.   Polecamy kolejny nr biuletynu parafialnego, a także kolejny nr "Gościa Niedzielnego"!

A*M*D*G

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 388,501 Unikalnych wizyt